Talentstipend Isak Andreas Langmo ⛷
Det er en glede å dele at stbank har signert en årlig talentstipendavtale med skihopptalentet Isak Andreas Langmo. Isak kommer fra Rissa og representerer Fjellørn IL. Vi er svært stolt av å være med å bidra i karrieren til en så dedikert utøver.
Isak har utmerket seg i både nasjonale og internasjonale konkurranser. Han vunnet back to back junior norgesmesterskapet i sesongen som har vært. I tillegg har han også hevdet seg som senior med flere andreomganger og knivet med andre hoppere som deltar både i verdenscupen og i B-verdenscupen. Disse gode resultatene gjør at Isak omtales som en av Norges største håp innenfor skihopp.
Isak uttrykker sin takknemlighet for støtten han får fra stbank. "Det at jeg får talentstipend har veldig mye å si for satsingen min videre. I og med at hoppsporten er en veldig tidskrevende idrett men også en veldig økonomisk krevende idrett. FIS, som er det overordnede organet for hoppsporten, kommer stadig med nye regelendringer og krav til utøveren som gjør at vi stadig vekk trenger nytt utstyr, blant annet", forteller Isak.
Stbank sitt talentstipend deles ut innen kultur og idrett til unge som har lagt ned enorm innsats i det de holder på med, og skal være et bidrag til at det blir lettere for dem å satse på det de brenner for. Vi er stolte av å være med på å løfte frem, utvikle og inspirere unge, lokale talenter, slik at de lettere kan nå sine mål, og vil ønske Isak masse lykke til videre 💛

Vi setter ned renten!
Norges Bank reduserte styringsrenten torsdag 18. september. Stadsbygd Sparebank varsler like etter å redusere renten på lån og innskudd med inntil 0,25 prosentpoeng. Slik blir du varslet Inform

Mitt første budsjett
Å flytte for seg selv for første gir mye frihet og mye ansvar. Når du for første gang skal ha full kontroll på pengene dine, kan det være lett å miste oversikten. Et budsjett er et enkelt, men effektivt verktøy som hjelper deg å planlegge økonomien, unngå overraskelser og prioritere det som faktisk betyr noe..

Er du forberedt på mer ekstremvær?
Ekspertene er enige: Ekstremvær blir bare mer og mer vanlig, og vi må nok forberede oss på en fremtid som både er varmere, villere og våtere. Over halvparten av oss sier at de er bekymret for at det vil bli mer ekstremvær fremover. Hvordan påvirker dette hjemmet ditt, og hva kan du gjøre for å forhindre at du får skader på boligen din?

Slik kom Miriam og Erik seg inn på boligmarkedet
Det er mye snakk om et tøft boligmarked – spesielt for unge, men Miriam (21) og Erik (22) fikk det til. Med egeninnsats som egenkapital, og god hjelp fra banken tok de i sommer over sin helt egne bolig.